خودروی الکتریکی جگوار وسیله نقلیه ای مناسب برای حمل و نقل شهری

به گزارش وبلاگ وردپرس فارسی، شرکت جگوار با پروژه وکتور تا سال 2021 خودروهای الکتریکی برای ارائه خدمات عمومی به خیابان می آورد.

خودروی الکتریکی جگوار وسیله نقلیه ای مناسب برای حمل و نقل شهری

به گزارش خبرنگار حوزه علم، فناوری و دانش بنیان گروه دانشگاه خبرگزاری وبلاگ وردپرس فارسی از اینگجت، جگوار در راستای پروژه فراوری خودروهای بدون آلایندگی به تازگی از اتومبیل الکتریکی خود با Jaguar Land Rover EV رونمایی نموده است. پروژه فراوری خودروهای الکتریکی جگوار Vector نام دارد.

این وسیله نقلیه الکتریکی برای تردد و جابه جایی شهروندان در محیط های شهری طراحی شده و احتمالاً تا پیش از سرانجام سال 2021 میلادی در خیابان های شهرهای مختلف دنیا حرکت خود را شروع می نماید. خودروی الکتریکی Jaguar Land Rover EV چهار متر طول و تمام باتری ها و پیشرانه های آن در سطحی مسطح قرار دارند.

از این خودرو می توان برای استفاده های خصوصی یا گروهی و برای مراسم های بزرگی مانند مسابقه های المپیک استفاده کرد. طرح اولیه این اتومبیل الکتریکی توسط مهندسان مستقر در مرکز نوآوری دانشگاه وارویک در کشور انگلیس ارائه شد. مدیران شرکت جگوار ضمن همکاری های خود با دانشگاه وارویک طرح این وسیله نقلیه را خریداری و متعهد به فراوری آن شدند.

تیم لورتون مدیر پروژه فراوری خودرو الکتریکی Jaguar Land Rover EV گفت: سفرهای درون شهری آینده با زمان کنونی تفاوت زیادی دارد. در سال های آینده مردم دیگر از وسایل نقلیه ای شبیه به خودروهای امروزی استفاده نمی نمایند. درواقع اتومبیل های آینده نه تنها ازلحاظ نوع موتور و نوع سوخت مصرفی با خودروهای کنونی تفاوت دارند بلکه ازنظر ظاهری نیز بسیار متفاوت هستند.

آنالیز ها نشان می دهد خودروهای آینده از انعطاف بیشتری برخوردار هستند و می توانند مسافت بیشتری را در طول روز طی نمایند و بسیار کمتر از اتومبیل های کنونی به محیط زیست آسیب بزنند. خودروی Jaguar Land Rover EV نوعی اتومبیل خودروان یا مستقل محسوب می گردد و قادر است تقریباً بدون احتیاج به کنترل راننده حرکت کند و سرنشین یا سرنشینان خود را به مقصد موردنظرشان برساند.

مدیران جگوار در کوشش هستند تا در فرصت باقی مانده برای عرضه خودروی الکتریکی خود سرمایه گذاران و مشتریان بیشتری را پیدا نمایند و از بابت سوددهی این وسیله نقلیه تا حد زیادی خیال خود را راحت سازند.

انتهای پیغام/4144/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "خودروی الکتریکی جگوار وسیله نقلیه ای مناسب برای حمل و نقل شهری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خودروی الکتریکی جگوار وسیله نقلیه ای مناسب برای حمل و نقل شهری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید